Nowości

Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Podobny obraz


Tytuł: MIŁOŚĆ I LASY
Autor: ERIC REINHARDT 
Wydawnictwo: SONIA DRAGA 
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2016

"Benedicte Ombredanne, nauczycielka francuskiego w liceum publicznym w Metzu, dokłada wszelkich starań, by poznać Erika, autora książki, która odmieniła jej życie. Podczas spotkań w paryskiej kawiarni i w mailach zaczyna się zwierzać autorowi, wyjawia mu najbardziej intymne sekrety ze swojego życia. opowiada mu o szalonym dniu buntu sprzed dwóch lat, najpiękniejszym dniu w życiu, który stał się początkiem jej zguby. Kiedy Erik traci kontakt z Benedicte i dowiaduje się, co zgotował dla niej los, wyrusza w podróż do Metzu. Celem wyprawy staje się poznanie całej prawdy o Benedicte. Przejmująca opowieść o próbie wyzwolenia się spod władzy męża, intrygująca historia, w której pragnienie odzyskania wolności zderza się z poniżeniem. 
Powieść została uhonorowana m.in. Prix Renaudot des lyceens 2014, prix france Television. Prix France Culture Telerama 2015, była nominowana do Prix Goncourt 2014 i kilku innych nagród literackich. Powieść roku 2014 według magazynu literackiego Lire".

Podobny obraz


Tytuł: NIEZANJOMY
Autor: HARLAN COBEN 
Wydawnictwo: ALBATROS 
Ilość stron: 416
Rok wydania: 2016

"Najlepsza powieść Harlana Cobena od czasu "Nie mów nikomu".
Na solidnym kłamstwie można zbudować całkiem udane życie, ale jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, w mgnieniu oka można stracić wszystko..."

Podobny obraz


Tytuł: DASZ RADĘ, NATASZO
Autor: KAROLINA WILCZYŃSKA 
Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Ilość stron: 273
Rok wydania: 2016

"Nikt poza tobą nie zapewni ci szczęścia. Ono jest w tobie!
Natasza rozpoczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Kobieta nie może mieć jednak pewności, że los pisze dla niej szczęśliwe zakończenie.
Po rozliczeniu się z przeszłością bohaterka załamuje się. Jest samotna, nie ma siły, by zmobilizować się do działania. Kiedy jest o krok od powrotu do nałogu, otrząsa się z marazmu. Postanawia nie zostawiać przyszłości w rękach losu i zawalczyć o siebie. Rzuca się w wir pracy, zakłada fundację, która ma pomagać kobietom. Skleja połamane życie: odnajduje dawne znajome, nawiązuje nowe przyjaźnie. Jednocześnie będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytania: Czy związek z eksmężem może się udać? Czy warto dwa razy wchodzić do tej samej rzeki?
Książka Karoliny Wilczyńskiej to kontynuacja bestsellerowej powieści „Jeszcze raz, Nataszo”, którą pokochały polskie czytelniczki."


Podobny obraz


Tytuł: TYLKO TY
Autor: FEDERICO MOCCIA 
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Ilość stron: 320
Rok wydania: 2016

"Nicco, chłopak z Włoch, postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży do Polski towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Na szczęście w centrum miasta natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki. Tak Nicco dowiaduje się, czym zajmuje się jego ukochana i jak bardzo jest znana w Polsce. Agentką Ani jest przebojowa Klaudia, dla której od razu traci głowę Gruby. Klaudia ma dla Ani ważny kontrakt reklamowy do omówienia i podpisania. W tym celu wyrusza do Krakowa, gdzie mieszka dziewczyna, a wraz z nią Gruby i Nicco."

Podobny obraz


Tytuł: PERSKA ZAZDROŚĆ
Autor: LAILA SHUKRI 
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I S-KA 
Ilość stron: 464
Rok wydania: 2016

"Znana z kart „Perskiej miłości” Joanna, żona bogatego, kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym odwiedza najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Ale co się dzieje, gdy luksus przez duże L przysłoni inne wartości? A ukochany, dbający o rodzinę mąż nagle zainteresuje się inną kobietą? 
Joanna niespodziewanie musi stawić czoło dramatycznej sytuacji, która może odbić się  jej małżeństwie i trójce dorastających dzieci. Czy potrafi uchronić siebie i swoją rodzinę przed katastrofą? Czy zdradę można wybaczyć? I jak potoczyły się dalsze losy Lidki, bohaterki „Perskiej miłości”?
Laila Shukri po raz kolejny z właściwą sobie wnikliwością barwnie opisuje najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również dawnych i współczesnych haremów."

Podobny obraz


Tytuł: BYŁY SOBIE ŚWINKI TRZY 
Autor: OLGA RUDNICKA 
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I S-KA 
Ilość stron: 408
Rok wydania: 2016


Bycie żoną swojego męża ma pewne zalety – pełne konto i nadmiar wolnego czasu. W zamian wystarczy tylko pilnować, by mąż nie zapominał, dzięki komu żyje pełnią szczęścia. Układ działa jak w zegarku, ale do czasu… Jolka, Martusia i Kama pewnego dnia odkrywają, że w metryce lat im przybywa, nie ubywa, pojawiają się kurze łapki, dodatkowe kilogramy, a w życiu ich mężów inne kobiety.
Przyjaciółki postanawiają zmienić swój stan cywilny, zanim zrobią to ich mężowie. Tylko te nieszczęsne intercyzy… W tej sytuacji można zrobić tylko jedno. Zostać bogatą wdową. Żeby to tylko było takie proste…


Podobny obraz


Tytuł: NIEWYPOWIEDZIANE SŁOWA 
Autor: AGATA KOŁAKOWSKA 
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I S-KA 
Ilość stron: 408
Rok wydania: 2016

"Państwo Szulc wiodą spokojne życie. Łucja jest okulistką. Andrzej prowadzi rodzinną aptekę żony. Ona – wychuchana przez rodziców jedynaczka, on od zawsze w cieniu młodszego brata. Łucja interesuje się malarstwem i pasjonuje się muzyką operową, której on nie cierpi. On przepada za filmami science fiction, których ona nie uznaje. Duży dom, w którym mieści się apteka „Pod Jesionem” dzielą z rodzicami Łucji. 
Hanna i Mariusz żyją w niesformalizowanym związku. Ona jest pedagogiem szkolnym. On muzykiem, gra w orkiestrze na instrumentach perkusyjnych. Hanka lubi pomagać, ma duszę społecznika. Stawia potrzeby innych nad swoimi, bo przez całe życie czuła się jak zastępcze dziecko po zmarłej siostrze. Mariusz nie ma takich problemów. Był i jest oczkiem w głowie matki, która wychowała go samotnie. To wieczny kawaler owładnięty własną pasją i potrzebą społecznego uznania.
Życie par toczy się przewidywalnie i spokojnie. I byłoby tak dalej, gdyby los nie skrzyżował ich dróg. Hanna przypadkowo wstępuje do apteki prowadzonej przez Andrzeja. Mariusz zagaduje Łucję w muzeum sztuki. Nowe znajomości przeradzają się w fascynacje. Nowa sytuacja jest źródłem wiedzy nie tylko o własnych związkach, ale i o sobie samych. Czy to, co im się przytrafia, to tylko próba, a może szansa? I wreszcie, czy niewypowiedziane słowa mogą wpłynąć na i ich życie i związki?


Od wydawcy:
"Najbardziej doskwiera samotność wśród ludzi. Przekonują się o tym bohaterowie najnowszej powieści Agaty Kołakowskiej, nieco rozczarowani prozą życia, nie do końca przekonani o słuszności swoich wyborów - może trochę znudzeni? Przypadkowe spotkania sprawią, że poczują powiew świeżości, uwierzą w możliwość zmian. Zapraszam do fenomenalnej lektury! Agata Kołakowska w swojej szczytowej formie."

Magdalena Majcher, przeglad-czytelniczy.blogspot.com"


Podobny obrazTytuł: JESTEŚ MOJA DZIKUSKO
Autor: AGNIESZKA LINGAS-ŁONIEWSKA
Wydawnictwo: NOVAE RES
Ilość stron: 318
Rok wydania: 2016


"Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko gniew i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Antek i Nata wkrótce się o tym przekonują."
Podobny obraz


Tytuł: TAKIE ŻYCIE TYLKO W NEAPOLU 
Autor: KATHERINE WILSON
Wydawnictwo: WYDAWNICTWO CZARNA OWCA
Ilość stron: 320
Rok wydania: 2016"Dowcipna i pełna soczystych anegdot opowieść młodej Amerykanki, która przyjeżdża na staż do Neapolu. Krótki pobyt zamienia się w trwałą fascynację kulturą, kuchnią i mieszkańcami tego urokliwego miasta. Katherine zakochuje się w Salvatore i zaprzyjaźnia z jego rodziną. Będąc stałym gościem w ich domu, poznaje włoskie tradycje i uczy się siebie od nowa. Odkrywa niezwykłe jedzenie i wyjątkowe podejście Włochów do świętowania, cielesności i miłości.
Autorka, która przez wiele lat borykała się z zaburzeniami odżywiania, zaczyna po raz pierwszy w życiu doświadczać carnale, czyli poczucia zmysłowości i dobrego samopoczucia we własnym ciele. Uczy się też trudnej sztuki sdrammatizzare - umiejętności wysysania tragizmu z wydarzeń i wypluwania go z szerokim uśmiechem."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz